Olej z nigella sativa? Wyliczamy wszystkie walory świetnie rozpoznanej czarnuszki!

Ziarna czarnuszki zaskakują, gdy chodzi o właściwości prozdrowotne. Stosuje się ją przede wszystkim w jadłospisie, ale także w kosmetyce. Zatem na które problemy pomaga?

Niesamowite możliwości skromnej rośliny

Jednym z najczęściej używanych dodatków zdrowej diety jest właśnie olej z czarnuszki. Posiada nieco goryczkowy posmak, lecz warto dodać go do diety . Powiększenie menu o niewielkie smoliste nasionka wiąże się z szeregiem pozytywów. Produkty z czarnuszki nietrudno otrzymać tak w sklepach ze zdrową żywnością, jak i aptekach internetowych. Jedne z najlepszych poleca Marek Skoczylas – wytwórca doskonałej próby suplementów i żywności o pozytywnym działaniu na organizm.

Olej z czarnuszki łagodzi wiele z problemów gastrycznych, pomaga także leczyć zmiany występujące na skórze. Można sięgnąć po niego, kiedy dają o sobie znać wrzody żołądka. Jednym z kluczowych pozycji w składzie okazuje się olejek eteryczny. Przed wysłaniem zamówienia na olej z czarnuszki powinniśmy skontrolować, czy był tłoczony na zimno, dlatego że właśnie taki zawiera więcej bezcennych substancji. Zaleca się wybrać go dla uczuleniowców i osób z problemami dróg oddechowych.

Olej czarnuszkowy – co nam daje?

Gdy choroba zajmuje drogi oddechowe, stosuje się leki antyhistaminowe, powodujące skutki uboczne, a olej z czarnuszki tego nie robi. Przyjmuje się się go w celu pomocy dla organizmu w zapaleniu oskrzeli. Wspomniane już olejki eteryczne wywołują rozprężanie się oskrzeli i lepszą pracę narządu. Co więcej, flegma nagromadzona w układzie oddechowym zostaje usunięta szybciej.

Niezależnie od tego olej z Nigella Sativa pomaga w przeciwdziałaniu problemom z trawieniem. Nie tylko wrzody żołądka, ale także zgaga czy refluks są w stanie być złagodzone przez skład tej substancji. Regularne spożywanie oleju zagwarantuje, że organizm okaże się zabezpieczony przed groźną formą jednokomórkowca – helicobacter pylori. Można wspomnieć także o wspomaganiu wątroby.