Jak rozpoznać odpowiednio dopasowane prześcieradło?

Z reguły decydując się na prześcieradło kierujemy się kryterium wyglądu oraz doznaniami w w kontakcie. Jednak może się zdarzyć, że nie dobierzemy właściwych długości, szerokości i wysokości – wtedy całość nie odda pokładanych w nim oczekiwań.Ściągnięte prześcieradło zazwyczaj jest wstępem do niemiłej niespodzianki. Jeśli dodatkowo powoduje nocne przebudzenie i konieczność poprawienia, pojawiają się bezsenne godziny. Niezależnie od tego, czy mamy za małe, czy za luźne – jego założenie nierzadko będzie stwarzać problem. Kupując prześcieradła, trzeba zwracać uwagę na dopasowane rozmiary.

Wymiar prześcieradła a gabaryty materaca

To właśnie wymiary materaca decydują o doborze prześcieradła. Szerokość i długość to elementarne parametry, jakie należy zamieścić na każdym produkcie. Format decyduje, na który podkład będzie ono pasować. Przykładowo prześcieradło z gumką 160×200 cm sugeruje wymiar materaca, chociaż ta odmiana bielizny różni się trochę in plus. Uszyte zostało na taki rozmiar, ale zwykle jest nieco większe. Prześcieradło z gumką dodatkowo zawiera pozom zakładu, czyli oznaczenie, na jaką grubość materaca można je założyć.W przypadku tradycyjnego prześcieradła tej informacji zwykle nie ma, ale ten format też będzie wzbogacony o naddatek. To jest liczbę centymetrów, dzięki którym da się ukryć materiał w boki łóżka. Wymiary marginesu mogą być różnego typu, więc jeśli ma się gruby materac i prześcieradło ma go obejmować, lepiej nabyć egzemplarz o większym rozmiarze. Kiedy łóżko nie ma ramy, powinniśmy zaopatrzyć się w prześcieradło precyzyjnie do jego długości i szerokości.

Prześcieradło z gumką 160×200 – opcja idealnie pod wymiar

Naciągnięcie prześcieradła to najważniejsza funkcja wersji z gumką. Niedogodnością będzie nie tylko nie dość obszerne prześcieradło, ale i za duże. Jeśli jest obszerne, będzie się marszczyć. W tym przypadku efekt będzie zdecydowanie nieestetyczny. W wypadku gdy opisano liczby, szerokość i długość muszą pasować do wielkości materaca. Podany jest zawsze i trzeci kierunek, czyli wysokość zakładu. Jeśli ciężko odszukać do niego doskonałe rozwiązanie, to można wykorzystać uniwersalne prześcieradło z gumką 160×200 cm, dla większego naddatku. Nadmiar da się ukryć, a za krótki naddatek sprawi, że będzie ono spadać.Poczucie komfortu, pewny sen – warte są tego, by dopasowywać idealne prześcieradła – z gumką lub klasyczne. Nie jest to ciężkie – poza ich wyglądem i wyborem najlepszego materiału materiału trzeba dodatkowo zwrócić uwagę na wymiary.