Dom

W jaki sposób bez kłopotu wywabiać trudne plamy?

Ochlapany kawą, wylaną przez przypadek filiżanką herbaty, lub kapką wina – wyjątkowo na tych jasnych dywanach, czy wykładzinach brzydkie plamy są faktyczną apokalipsą. Jakie kroki podjąć, ażeby je zwalczyć? Mamy dla Was 5 sposobów!

Niezwykle kluczowym jest, ażeby skaz pozbywać się bardzo szyb jak możemy. Usunąć za pomocą zamoczonej wodą szmatki, domyć szczoteczką. Jeżeli powstałe skazy zostały pozostawione przez czerwone wino – musimy tak szybko jak to tylko możliwe skorzystać z zimnej wody, oczyścić nawierzchnię dywanu jednocześnie nie doprowadzając do dużego zmoczenia materiału i prawie natychmiast kompletnie uprać. Wyjście pierwsza na brzydkie plamy orzeka – im prędzej plamy wyeliminujesz, tym lepiej!

Jednak gdy nie wiesz, nie potrafisz tudzież nie zamierzasz spróbować wyczyścić swojej podłogi odszukaj specjalistów. Wpisz w Google ‘pranie dywanów Łódź’, a prosto wychwycisz kogoś, kto upierze plamę za Ciebie – profesjonalnie, korzystnie oraz niezwykle szybko. Zwróć uwagę na opłaty oferowane przez fachowców. Staraj się wybrać nie najdroższego, jednak również nie bardzo taniego fachmana. Szczególnie kluczowym jest, by podczas wyboru kierować się ocenami od ostatnich klientów oraz ich uwagami nt. konkretnej firmy sprzątającej.

Najlepszym chwytem jest kupienie właściwego detergentu. Przysypujemy go na nawierzchnię brudnego dywanu, a potem po kilkunastu minutach dokładnie go odkurzamy. Możemy także przeznaczyć do tego celu sody, która w dodatku dzięki swoim zaletom ożywi barwy dywanu. Jednakże, nie ma pewności, iż całe kłopotliwe zabrudzenia z dywanu się wywabią po pierwszej próbie.

Prawdziwe cuda może dokonać kombinacja letniej wody w optymalnej proporcji z octem spirytusowym lub też amoniakiem. Używając taką mieszankę na powierzchnię dywanu trzeba pamiętać, by nie dopuścić do dużego całkowitego nasączenia, a stosować taką mieszankę tylko powierzchownie. Możemy przy tym zabiegu lekko ją szorować przy zastosowaniu odpowiedniej szczoteczki.

Sprzątanie dywanów to istotna kwestia głównie dla ludzi cierpiących na różne uczulenia Wykorzystanie szarego mydła, idealnego dla każdego alergika, i zaaplikowanie go na płaszczyznę zabrudzenia przy użyciu ściereczki pozwala mu nie tylko zyskać 2 życie, ale będzie jeszcze bezpiecznym wyjściem.

Mam nadzieję, iż powyższe rozwiązania ułatwią Ci walkę z plamami. Gdy tylko nie zamierzasz brudzić rąk, wiedz – profesjonalista wypierze dywan lepiej i zapewne nie znacznie drożej.